Kayıt ve medya işleme için yazılım çözümlerinde lider olan Woody Technologies, üçüncü parti, profesyonel video teknolojileri için güçlü, özelleştirilebilir kontrol ve izleme uygulamaları oluşturan köklü yazılım tasarım şirketi Rascular Technology ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

 

Woody Technologies’in Libero Systems ile ortaklaşa SDI, Newtek’in NDI ve IP akışlarını kaydetmek için sunduğu nihai çözüm olan Woody Ingest Live, şimdi Rascular RouteMaster ile entegre edilerek tüm Woody Ingest Live müşterileri için yönlendirici kontrol yetenekleri sağlıyor.

Rascular’ın RouteMaster çözümü, çok çeşitli protokolleri ve markaları (Evertz, Grass Valley, Nevion, BlackMagic…) destekleyen çeşitli satıcıların yönlendiricileriyle entegre olur. Bu nedenle, farklı satıcılardan olsalar bile, ayrı bir ses yönlendiricisinin ve video yönlendiricisinin tek bir varlıkta birleştirilmesine izin verir. Ayrıca RouteMaster, potansiyel olarak birden çok siteye ve hatta kıtaya yayılmış daha büyük bir yönlendirme sistemi oluşturmak için birkaç fiziksel yönlendiricinin zaman çizelgeleriyle birleştiği MultiRouters oluşturabilir.

Rascular Satış Direktörü Ephraim Barrett, “Önemli endüstri teknoloji uzmanlarıyla uzun bir ortaklık geçmişimiz var ve Woody Technologies ile çalışmaktan memnunuz. Müşterilerinin entegre routing ve ingest’ten faydalanmalarını sağlar. RouteMaster, güçlü ve çok esnek bir yazılım yönlendirici kontrol çözümüdür.”

Yeni Entregrasyonun Özellikleri

Bu yeni entegrasyon sayesinde Woody Ingest Live programlayıcı, veri alma operatörlerinin her bir kayıt işi için belirli bir kaynak seçmesine olanak tanır. Tüm işlemler web tabanlı bir kullanıcı arayüzünde gerçekleştirilir. Hem programlanmış hem de kilitlenme kayıtlarına izin verir. Ayrıca RouteMaster, Woody Ingest Live planlayıcı sunucusunda konuşlandırılabilir veya bağımsız olarak çalışabilir.

Woody Ingest Live, medya ve meta verileri kaydeder ve herhangi bir post prodüksiyon ortamına veya Medya Varlık Yönetimi sistemine iletir. Avid Media Composer ve Adobe Premiere Pro CC için yakalama sırasında düzenlemeye olanak tanır. Ayrıca Avid® MediaCentral, Grass Valley® Stratus, Dalet® Galaxy ve diğerleri dahil olmak üzere sektör lideri MAM çözümleriyle entegre olur.

Rascular Technology Hakkında

Rascular Technology, üçüncü parti profesyonel video teknolojileri için güçlü, özelleştirilebilir kontrol ve izleme uygulamaları oluşturan bir yazılım tasarım şirketidir. Newtek’in NDI® protokolü de dahil olmak üzere SDI ve IP teknolojilerinde yayın, akış ve A/V sektörleri için uygulamalar geliştiriyor. Operatörler, şablon tabanlı veya kullanıcı tanımlı paneller aracılığıyla ihtiyaç duydukları işlevselliğe erişebilir. Bu, ihtiyaç duydukları hassas kontrolü sağlar. Rascular Technology’nin teknololojileri, yayıncılar, oynatma sağlayıcıları, akış platformları ve A/V sektörü tarafından küresel olarak kullanılmaktadır.

Woody Technologies Hakkında

Woody Technologies, 2013’ten beri medya endüstrisi aktörlerine yenilikçi medya işleme çözümleri sunmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki büyük yayıncılar, Woody Technologies yazılımını günlük olarak alma, çıkarma ve kod dönüştürme iş akışlarını düzene sokma, katma değerli görevlere odaklanmak için zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek için kullanır.