KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ POLİTİKASI

Baran Bilişim Tek. Elekt. Yay. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. (“Baran Bilişim Firması” veya “Şirket”), kişisel verilerin işlenmesi ve korunmasına ilişkin yürürlükte bulunan tüm mevzuat ile uyumlu davranmak için azami gayreti göstermektedir.

Baran Bilişim Tek. Elekt. Yay. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası (“Politika”) çerçevesinde, Baran Bilişim Firması tarafından gerçekleştirilen kişisel verileri işleme faaliyetlerinin yürütülmesinde benimsenen ilkeler açıklanmaktadır.

Politika ile, Baran Bilişim Firması’nın “şirket faaliyetlerinin hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, şeffaflık içinde yürütülmesi ilkesi”nin sürdürülebilirliği amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, Baran Bilişim Firması veri işleme faaliyetlerinin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda (“KVKK”) yer alan düzenlemelere uyumu bakımından benimsenen temel prensipler belirlenmekte ve Baran Bilişim Firması tarafından yerine getirilen uygulamalar açıklanmaktadır.

Politika, Baran Bilişim Firması tarafından otomatik olan veya herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla kişisel verileri işlenen gerçek kişilere yöneliktir.