Önde gelen bir otomasyon, içerik yönetimi ve entegre kanal uzmanı olan Pebble Beach Systems, şirket için heyecan verici teknoloji olan Oceans ile yeni bir vizyona yelken açtı.

Yeni Nesil Hizmet Odaklı Platform

Oceans, Pebble’ın yeni nesil hizmet odaklı teknoloji platformudur. Tüm bulutlar için oluşturulmuş, ancak şirket içinde eşit derecede mutlu olan Oceans, yayıncıların yayın iş akışlarını ve hizmetlerini tek bir sezgisel birleşik arabirimden şimdi ve gelecekte IP’den dağıtmalarını, yönetmelerini, barındırmalarını ve yükseltmelerini sağlayacak.

Çoklu işlevsel uygulamalardaki ortak temel hizmetler sayesinde karmaşık yayın iş akışlarını basit ve sezgisel bir şekilde işlemek için tasarlanan Oceans, oynatma altyapısının gelişmiş görünürlüğünü ve kontrolünü sağlar. Ve ölçekten bağımsız olarak Oceans, yayıncıların yeni hizmetler çıktıkça dağıtımlarını genişletmelerini sağlayacak. Platform, Oceans’ın açık ve güvenli API’lerini kullanarak kendi işlevlerini yazmalarına ve entegre etmelerine olanak tanır.

Oceans’ın ‘sanal’ konteyner tabanlı platform yönetimi, kullanıcıların herhangi bir zamanda gereksinimleri için mevcut kaynakların optimum tedarikini, yönetimini ve kullanımını sağlayarak operasyonlarının ölçeği için en verimli çözümü çalıştırmasını sağlar.

Oceans, merkezinde dört temel ilke ile tasarlanmıştır:

  • Yayıncıların ve medya şirketlerinin bulut da dahil olmak üzere IP tabanlı teknolojilere geçişine yardımcı olmak için
  • Mevcut Pebble müşterilerini yanına almak ve yeni işlevlere erişim sunmak
  • Değişen iş ve dış gelişmeler için çevik ve reaktif teknoloji sunmak
  • Tek kanallı altyapılardan çok kanallı, çok tesisli, coğrafi dağılımlı operasyonlara kadar tüm ölçeklerde yinelemeli, esnek, modüler çözümlerle yeni teknolojileri kolayca desteklemek

Yayın endüstrisi, IP protokollerinin giderek daha yaygın bir şekilde benimsenmesine doğru ilerlerken ve VOD hizmetlerini ve diğer OTT tekliflerini kapsayacak şekilde genişledikçe, yayıncılar ve operatörler, hem pratik hem de finansal açıdan anlamlı olan bulut içinde çalışmanın yollarını giderek daha fazla keşfediyor.

Peeble Beach Hakkında

Pebble Beach Systems, karmaşık haber ve spor televizyonunun yanı sıra son derece verimli çok kanallı aktarım için tasarlanmış ölçeklenebilir ürünleriyle otomasyon, kanal içinde kutu, entegre ve sanallaştırılmış oynatma teknolojisinde bir dünya lideridir. 70’den fazla ülkede kurulu olan ve tek kanaldan 150’den fazla kanala kadar kendini kanıtlamış sistemlerle çalışan Pebble Beach Systems, kayıt ve oynatma otomasyonunu ve karmaşık dosya tabanlı iş akışlarını kapsayan açık, esnek sistemler sunar.