Aja Bridge Live, yüksek performanslı 12G-SDI video encoding/decoding özelliğine sahip kritik streaming uygulamaları için anahtar teslim bir çözümdür.

1RU Form

Tümü, yedekli güç kaynaklarına sahip kompakt bir 1RU form faktörü içinde olan Aja Bridge Live, stream-based transcoding, esnek G/Ç, kapsamlı meta veri desteği ve altyazı/altyazı desteğine sahiptir.

NDI Encoding Decoding ve Transcode

v1.12 yazılımıyla başlayan Bridge Live, NewTek tarafından geliştirilen yüksek kaliteli, gerçek zamanlı, düşük gecikmeli canlı video standardı olan NDI (Network Device Interface) desteği içerir. BRIDGE LIVE, SDI’ya/SDI’dan 4 adede kadar eşzamanlı 60p HD encoding/decoding veya 1x 30p UltraHD encoding/decoding destekleyebilir. Aja Bridge Live’ın NDI işlevselliği şunları sunar:

SDI to NDI (encode)

NDI to SDI (decode)

NDI to IP Video Streams (transcode)

Bridge Live’ın geniş codec ve protokol desteği ile birlikte kullanıldığında, coğrafi olarak ayrılmış (uzak) NDI tesisleri arasında işbirliği gerçekleştirilebilir. Yazılım ve donanım vericileri ve alıcıları genelinde geniş NDI ürün uyumluluğu sağlar.

Çift 10GigE Ethernet Bağlantı Noktası

Aynı anda 4 adede kadar 3G-SDI veya 1 RU’da 4 HD kanal veya 1 UltraHD kanal SDI video I/O sağlayan 1x 12G-SDI bağlantıları destekler. Çift 10GigE Ethernet bağlantı noktası ağ bağlantısı sağlar ve çift güç kaynağı gönül rahatlığı sağlar.

Eşzamanlı Çift Yönlü Encoding ve Decoding

Bridge Live, UltraHD, HD ve SD kaynaklarla eşzamanlı çift yönlü encoding ve decoding destekler. Örneğin, bir çift Aja Bridge Live sistemi ile bir yayın tesisi, uzak bir konumdan gelen üç adet encode edilmiş HD kamera kaynağını alabilir. Bunları kurgu ve prodüksiyon için yeniden SDI’ye çözebilir ve aynı anda uzak konuma bir HD program dönüşü sağlayabilir.