Aja KONA 5

AJA, KONA ve Io müşterilerinin artık Adobe® Premiere® Pro’nun son sürümündeki yeni HLG HDR özelliklerine erişebileceklerini duyurdu. Çözüm; Aja KONA 5, KONA 4, KONA IP, Io 4K Plus, Io 4K veya Io IP kullanan KONA ve Io müşterileri için geçerlidir. AJA Kontrol Paneli arayüzü ve AJA Control Room içermekte. HDR içeriğini düzenlerken ve renklendirirken kusursuz bir izleme deneyimi sağlamak için HDR sekmesine tıklayabilir ve HLG’yi açabilirsiniz.

Control Room Yazılımı

AJA Control Room yazılımı, AJA donanım cihazlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve ayrıca yüksek kaliteli profesyonel medya dosyası türlerini ve formatlarını destekleyen tam ekran oynatma ve ana sistem ses izleme ile bağımsız bir medya oynatıcı olarak da çalışabilir.

Nick Rashby, AJA Video Sistemleri Başkanı, “İçerik oluşturucular, etkileyici görüntülerle izleyicileri büyülemeye ve onlarla etkileşime geçmeye çalışırken HDR ivmesi artmaya devam etmekte. AJA Kontrol Panelinin Adobe’nin yeni Premiere Pro HLG özelliklerine erişimi, post prodüksiyon uzmanlarına bazı avantajlar sağlar. Örneğin, HLG renk alanıyla daha kolay zengin görüntüler oluştururlar. Çalışmalarını çeşitli HDR monitörlerde görüntülemek için AJA KONA veya Io ürünlerini kullanıyorlar.” diye konuştu.

Ayrıca, AJA KONA 5 PCIe kartları, editöryel çeşitli yaratıcı görevler için güçlü masaüstü I/O sağlar. Renklendirme, mastering, HDR, günlükler, canlı yayın, grafikler, oyun yakalama ve çok daha fazlasını sağlar. 4K’dan 8K’ya kadar içerik için, çok kanallı HD, akış ve yayın IP’si. Aynı zamanda, AJA Thunderbolt ™ özellikli Io ürünleri, taşınabilir bir biçimde aynı güçlü masaüstü düzeyinde işlevselliği sağlar. Dizüstü bilgisayarlarda profesyonel editoryal, grafik, VFX, akış ve renkli çalışmalar için faydalıdır.

8K NLE / VFX Yazılım Desteği

En yeni AJA Masaüstü Yazılımı v16, Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro ve Avid Media Composer’da 8K video için yerel destek sağlayarak KONA 5 görüntü yakalama kartı ile 8K iş akışlarını ilerletir. Aja KONA 5, tüm AJA ürünleri arasında en geniş video formatını sunar.

HDR

HDR (Yüksek Dinamik Aralık), standart sinyallerin izin verdiğinden daha geniş ve daha zengin bir renk yelpazesi, çok daha parlak beyazlar ve çok daha derin, daha koyu siyahlar görüntüleme yeteneği sağlar. Bu, görüntülerinize daha “dinamik” bir görünüm verir ve gerçekçi doğal renklerin hedef kitlenize iletilmesini sağlar.

Aja KONA 5 Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın!

Aja ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için Baran Store adresini ziyaret edebilir ya da bize direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.