İçerik oluşturma ve dağıtım eğilimleri gelişip değişirken, iş akışı verimliliği arayışı sabit kaldı. Bridge Digital’in yaklaşık 20 yıl önce kapılarını açtığından beri müşterilerine bu konuda yardım etmektedir. Modern teknolojiyi video hattı bilgisiyle birleştiren 10 kişilik ekibi ile uygun fiyatlı anahtar teslimi çözümler geliştirerek dünyanın her yerindeki müşteriler için video yakalama ve manipülasyonu kolaylaştıran hizmetler sunmaktadırlar. Bridge Digital’in geliştirdiği her sistem, en son yaratımı, AJA KONA 5 8 şeritli PCIe 3.0 I/O kartı, NVIDIA grafik kartı ve Drastic Technologies’in Net’i kullanılarak IP yakalama, kontrol, dönüştürme ve çıktı için -X Kodu ile 4K HEVC kodlama çözümü dahil olmak üzere müşterinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde uyarlanmıştır.

Başlangıçta Bridge Digital’in müşterilerinden biri için isteğe bağlı görüntüleme için fitness sınıflarını paketlemek üzere geliştirilen çözüm, çok az kesinti ile veya kesintisiz 4K istek üzerine video (VOD) sunumu için canlı 4K akışları hazırlıyor. Dosya bir HTML5 web tarayıcısında Net-X-Code arayüzünü kullanarak kayıt yaparken, operatörün proxy zaman kodlarına göre kolayca kırpabileceği her bir sınıf için kare hassasiyetinde, yüksek bit hızlı HEVC proxy üretiyor. Tek bir uzun kayıt olarak çekilen farklı sınıflarla, müşteri kaydı durdurmadan sınıfları bitirdikçe kolayca belirleyebilir ve çekebilir. Geleceğe yönelik bir araç olan Bridge Digital’in çözümü ayrıca 8Kp30’a kadar destekliyor.

“Canlı ve VOD varlıklarında tutarlı, yüksek kaliteli bir görünüm elde etmek bu uygulama için çok önemliydi. Seçilen edinim formatı olarak 4K ile, HEVC’nin her sınıf tamamlandıktan sonra VOD kitaplığına daha hızlı geri dönüş ve teslimat sağlamanın yolu olduğunu biliyorduk, “diyor Bridge Digital başkanı ve kurucusu Richie Murray. HEVC, alternatif video codec bileşenlerine kıyasla düşük bit hızına ve daha yönetilebilir dosya boyutlarına sahip yüksek kaliteli bir görüntü sunuyor. Yaratıcı düşünme ve AJA, Drastic ve NVIDIA teknolojilerinin yardımıyla, yalnızca müşterinin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda diğer birçok prodüksiyon ortamında değerli olduğunu kanıtlayacak olan 4K HEVC uyumlu bir kayıt ve kırpma aracı geliştirmeyi başardık. ”

Mevcut dağıtımda, dört stüdyodan her sınıfın 4K görüntüleri bir anahtarlayıcıdan besleniyor ve 12G-SDI üzerinden Bridge Digital’in 4K HEVC kodlama çözümüne giriliyor. Yakalama için AJA KONA 5‘e güvenen çözüm, görüntüleri HEVC olarak alır ve aynı zamanda Net-X-Code HTML5 destekli arayüzde mevcut olan kare doğru bir proxy oluşturur. Arayüzde oturum açtıktan sonra, operatör dosyayı yeniden oluşturmak zorunda kalmadan doğru uç nokta ve çıkış noktası için gerçek zamanlı olarak kolayca görüntüleyebilir ve düzeltebilir. Bir NVIDIA Tesla T4 grafik kartı, HEVC için gereken GPU işlemesine güç sağlar.

“KONA 5, Drastic ekibi tarafından şiddetle tavsiye edildi ve uygun fiyattan 4K dağıtımının bant genişliği gereksinimlerini karşılamak için bir zorunluluk olan 12G-SDI bağlantısına kadar tüm kutuları kontrol etti. Erişilebilir bir fiyat noktasında sağlam performans sağlayan gerçek bir yiğit olduğu ortaya çıktı ve gerçekten daha fazlasını isteyemezsiniz, “diye açıkladı Murray

4K’nın hızla bir endüstri standardı haline gelmesi ve canlı ve VOD içeriğine yönelik tüketici talebinin ateşli bir seviyeye ulaşması ile Bridge Digital, gelecekte benzer kodlama çözümlerine olan talebin artmasını bekliyor. “4K yakalama yakında norm haline gelecek ve profesyonellerin HEVC gibi karmaşık kodekleri oluşturmayı ve sunmayı kolaylaştıran bir dizi araca ihtiyacı olacak. En son çözümümüzün amacı, dosyayı mümkün olduğunca kaynak kalitesine yakın tutarak ve yakalama ile teslimat arasında dönüşümden kaçınarak şirketlerin video bütünlüğünü korumasına yardımcı olmaktır. Bunu yaparken, tüketicinin içeriğe yönelik iştahı artmaya devam ederken, önemli hususlar olan zaman, alan ve maliyet tasarruflarından da yararlanabilirler. “

KONA 5 Hakkında
KONA 5, iş istasyonları veya Thunderbolt ™ 3 bağlantılı kasa için 12G-SDI G / Ç ve HDMI 2.0 izleme / çıkışını destekleyen 8 şeritli bir PCIe 3.0 video ve ses G / Ç kartıdır. Aja KONA 5, tek bir kablo üzerinden 4K / UltraHD ve HD yüksek kare hızı, derin renk ve HDR iş akışlarını destekler. Geliştiriciler için AJA’nın SDK’sı, KONA 5 çok kanallı 12G-SDI I / O desteği sunarak birden fazla 4K giriş veya çıkış akışını mümkün kılar.