Film yapımcılığı ve canlı yayın için kablosuz görüntü ve ses iletim sistemleri üreten Hollyland Technology, Hollyland MARS X kablosuz HDMI iletim sistemini sunuyor. Bu yeni kuşak çözüm,tabletleri HollyView App ile harici monitörlere dönüştüren tek vericili bir kablosuz görüntü iletim sistemiyle, geleneksel tam verici ve alıcı takımlı kablosuz görüntü iletim sistemlerinden öne çıkıyor.

 

Mars X HDMI Genel Ürün Özellikleri

Küçük ekipler ve YouTube videosu hazırlayanlara yönelik MARS Series kablosuz iletim kategorisindeki yeni MARS X, 112 gram ağırlığı, katlanabilir antenleri, 1080P destekli tek bir HDMI IN girişiyle çok portatif ve küçük boyutlu. Kablosuz görüntü ve ses iletiminde geniş kapsamlı ve pratik özellikler de sunuyor. Kolayca taşınabildiği için kablosuz görüntü ve ses iletiminde avantaj sağlıyor. Stüdyoda çekimlerini daha esnek hale getiriyor.

3 Adede Kadar APP İzlemesi

Hollyland MARS X telefonları ve tabletleri harici monitörlere dönüştürüyor. Üç adede kadar iOS ve Android aygıtıyla APP izlemeyi destekliyor. Küçük yapım ekipleri harici bir monitör ihtiyacı
duymadan, maliyetleri düşürebiliyor.

Görüntü ve ses senkronizasyonu

MARS X görüş alanında (LoS) engel olmadığında 90 metreden fazla iletim mesafesi sunuyor. En iyi performansı 45 metreye kadar mesafelerde, 0.07 sn. çok düşük gecikmeyle sağlıyor. Enterferanstan kaçınmak için sekiz frekans kanalı seçeneği arasında geçiş yapılabiliyor.

Yeni uygulama işlevleri

MARS X üzerindeki Holly-View Apple aygıt yazılımı güncellemesi ve kanal tarama eklendi. Artık güncelleme için USB flash ve bilgisayar kullanmak gerekmeyecek. Kanal tarama genellikle bir alıcı özeliği olup, kullanıcılara temiz ve girişimli kanalları bulma imkanı veriyor. Kullanıcıların artık kanalları tek tek denemeleri gerekmiyor. Bunların yanı sıra, HollyView App harici bir monitörde
bulunan Waveform, Histogram, Focus Assist, False Color, Zoom, 3D Lut, Screenshot, Doodle, Screen Record gibi tüm özellikleri taşıyor.

OLED ekran

0.69 inç OLED ekran; pil durumu, frekans kanalı, görüntü format ve WiFi parolası gibi bilgileri görüntülüyor.

Katlanabilir Antenler ve Çoklu Güç Kaynağı

Hollyland MARS X antenlerinin katlanabilmesi, antenlerle kullanıldığında iletim performansını yükseltiyor, antensiz iken portatiflik ve kolaylık sağlıyor. Hollyland R&D ekibi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, antenler günde 20 kez katlanırsa 1500 güne kadar dayanıyor. Sistemle birlikte teslim edilen dahili lityum iyon pil, aygıtın portatifliğini daha da arttırıyor. 1300 mA pilin ömrü, sistem kesintisiz kullanıldığında 1.5 saat sürüyor. Aygıtın üzerindeki Type-C (5V – 12V) arabirim, iyi şarj sağlıyor. Kullanıcılar gimbal kullanıyorsa, yaygın kullanılan gimballer üzerinde kullanılırken de şarj edilebiliyor.