Harmonic Dolby Vision HDR canlı içeriğin dağıtımı için genel bulut desteğini duyurdu.

UHD HDR Akışına Katkı

Harmonic, Dolby Vision HDR canlı içeriğin dağıtımı için ilk genel bulut desteğini sağlayarak canlı akış ve internet UHD HDR akışındaki ilerlemeye katkıda bulunuyor. Harmonic UHD HDR, canlı prodüksiyonları kolaylaştırmak ve akış hizmetlerinde mümkün olan en yüksek deneyim kalitesini sağlamak için VOS bulut akış platformuna ve XOS yazılım tabanlı aracına Dolby Vision özelliğini ekledi.

Harmonic Görüntü Araçları Başkan Yardımcısı Stephane Cloirec, ” Dolby Vision, UHD HDR görüntü kalitesinde büyük bir ilerleme ve daha gerçekçi, çekici ve sürükleyici görüntüleme deneyimleri sunmak için standart haline geldi. Dolby Vision standardına verdiğimiz destek, operatörlerin UHD HDR devrimini benimsemelerine yardımcı olarak UHD HDR canlı akışı kolay ve erişilebilir hale getirme taahhüdümüzü gösteriyor ve tüketicilere olağanüstü izleme deneyimleri sunuyor. ”

Bulut akışı hizmet olarak sunulan yazılımları ve yazılım tabanlı çözüm sağlayıcının en son entegrasyonu, üstün kaliteli video deneyimleri sağlıyor.

Harmonic Hakkında

Sanallaştırılmış kablo erişimi ve video dağıtım çözümlerinde dünya lideri olan Harmonic (NASDAQ: HLIT), medya şirketlerinin ve hizmet sağlayıcıların dünya çapındaki tüketicilere ultra yüksek kaliteli video akışı ve yayın hizmetleri sunmalarını sağlar. Şirket, kablo operatörlerinin gigabit internet hizmetini tüketicilerin evlerine ve mobil cihazlarına daha esnek bir şekilde dağıtmasını sağlayan, sektörün ilk sanallaştırılmış kablo erişim çözümü aracılığıyla kablo erişim ağında devrim yarattı. Harmonic, ister yenilikçi bulut ve yazılım platformları yoluyla OTT video dağıtımını basitleştiriyor, ister gigabit internet kablo hizmetlerinin sunumunu güçlendiriyor olsun, medya şirketlerinin ve hizmet sağlayıcıların her ekranda canlı ve isteğe bağlı içerikten para kazanma şeklini değiştiriyor.