Harmonic’in MediaGrid paylaşımlı depolama sistemleri ve Spectrum MediaDeck tümleşik medya sunucuları, NBC Olympics ve önümüzdeki haftalarda PyeongChang Olimpiyatları’nın prodüksiyonu için önemli bir rol oynayacak. Duyuru bugün NBC Olympics dijital iş akışı sistemleri direktörü Jim Miles ve Harmonic video bölümü başkan yardımcısı Tim Warren tarafından yapıldı.

 

NBC Olympics yayın, seç izle, dijital, haber operasyonları ve uzun vadeli arşiv dahil olmak üzere çeşitli prodüksiyon uygulamaları için Harmonic çözümleri kullanacak. Örneğin, PyeongChang’daki Harmonic Spectrum MediaDeck medya sunucuları, gelen tüm materyaller için anında yakalama ve proxy oluşturma sağlar. NBC’nin PyeongChang’daki IBC’deki stüdyolarında ve Stamford, CT’deki NBC Olympics merkezinde bulunan Harmonic MediaGrid paylaşımlı depolama sistemleri, muazzam bant genişliği ve kapasitesi ile merkezi paylaşımlı depolama sağlar.

Miles, “On yılı aşkın bir süredir, Harmonic’in medya sunucuları ve paylaşımlı depolama sistemleri, Olimpiyatlar sırasında içerik edinmemizin ve prodüksiyon iş akışımızın temel taşı oldu” diyor. “Harmonic ekipmanı, NBC Olympics’nın PyeongChang Oyunları’nın yayını boyunca, ev sahibi şehirden çok sayıda doğrusal televizyon kanalına daha önceki herhangi bir Kış Oyunları’nda olmadığı kadar fazla içerik sunmamızı sağlayacaktır.”

Harmonic MediaDeck medya sunucuları aynı anda 60 kadar mekanda yayın akışını kaydedecek ve Stamford tesisindeki NBC personeline, yerel olarak üretilen Olimpiyat içeriğine yönelik 60 ilave alış kanalının bağımsız kontrolü imkanını sağlayacak. Her bir kaydın proxy’si, Stamford tesisinde kurulu olan ikinci MediaGrid’e iki 10 Gb’lık devre aracılığıyla bağlanan Harmonic MediaGrid depolama sisteminde gerçek zamanlı olarak çoğaltılacaktır. Bir dakikadan daha kısa bir sürede, PyeongChang MediaGrid sisteminde oluşturulan yüksek çözünürlüklü içerik, aktarım, VOD ve geleneksel yayın düzenlemelerinde anında kullanım için Stamford MediaGrid sisteminde çoğaltılabilir.

Warren, “Olimpiyat prodüksiyon iş akışının kalbinde yer alan Harmonic altyapısıyla, içeriği daha hızlı, daha uygun maliyetli ve birden görüntüleme platformlarına ulaştırabiliyor” diyor. “NBC Olympics’in güvenilir bir ortağı olarak Harmonic, Oyunların ABD’deki izleyicilere getirilmesinde rol oynamaktan heyecan duyuyor.”


Kaynak: www.sportsvideo.org