Aja, Las Vegas NAB 2019’da AJA Control Room v15.2 yazılımında ProRes ailesine destek verdiğini açıkladı. AJA Kontrol Odası, KONA 5 ile birlikte, AJA’nın PCIe kartı, iş akışını 60p’de 8K / UHD2 kare boyutlarına genişletiyor.

ProRes Desteği

AJA Video Sistemleri Başkanı Nick Rashby, “Mühendislik ekiplerimiz, müşterilerimizin talep ettiği en gelişmiş iş akışlarını sürekli olarak desteklemek için yıllar içinde Apple ile birlikte çalıştı. AJA Control Room’daki bu yeni Apple ProRes desteği seviyesi ile, profesyonel iş akışlarında en popüler video biçimlerinden birini desteklenen tüm platformlarımıza getirmekten heyecan duyuyoruz. Yüksek kaliteli, yüksek performanslı seçeneklerimizi tüm video profesyonellerine genişleten ve KONA 5 ile birlikte müşterilerimiz güçlü, esnek ve düşük maliyetli 8K yakalama ve oynatma çözümünden faydalanabilir. ” şeklinde bilgi verdi

AJA Kontrol Odası, Apple ProRes desteğini Windows ve Linux ortamına genişleten, benzersiz bir performans kombinasyonu, etkileyici görüntü kalitesi koruma ve yüksek bit derinliği 4:2:2 ve 4:4:4:4 videoları için ProRes’in medya profesyonellerine sağladığı tüm faydalar için düşük depolama oranları sağlayan güçlü bir yakalama ve medya oynatıcı uygulamasıdır.

AJA Kontrol Odası Hakkında

AJA Control Room 15.2, AJA donanımı yüklü olmayan sistemlerde bile, bağımsız bir profesyonel medya oynatıcı olarak çalışan, yakalama, dönüştürme, oynatma, VTR kontrolü ve çıkışı için ücretsiz bir çapraz platform yazılımıdır. Kaset, dosya veya Broadcast IP kullanırken, kullanıcılar artık tüm platformlarda, macOS®, Windows® veya Linux®’ta birleşik bir deneyime sahip.

Daha fazla bilgi için: https://www.aja.com/products/aja-control-room

KONA 5 hakkında

KONA 5 capture kartı, MacOS ve Windows sürücülerini ve uygulama eklentilerini kullanarak, Adobe® Premiere® Pro, Apple® Final Cut Pro X ve Avid® Media Composer® gibi standart araçlarla birlikte çalışabiliyor. 8 şeritli PCIe kartı, 12G-SDI kullanımında eşzamanlı yakalamayı izleme ve ayarlama için HDMI 2.0 çıkışı desteklemekte. KONA 5, YUV 10-bit 4: 2: 2’de 4K 60p’ye kadar HFR destekli ve 4K 60p’ye kadar 4K, UltraHD, 2K, HD ve SD için 12G-SDI I/O ve HDMI 2.0 izleme / çıkış ve RGB 12-bit 4’ü kullanarak. : 4: 4 ila 4K 30p’ye kadar.

Daha fazla bilgi için şu adres ziyaret edin: https://aja.com/products/kona-5