Haber Otomasyon Sistemleri (NRCS) için kullanıcıların tam bir seçim özgürlüğü ile kendi haber üretim ortamlarını oluşturmak için gerekli tüm üçüncü taraf sistemleri birbirine bağlamasına olanak tanıyan ilk web eklentisi olan VSN NewsConnect ile tanışın. VSN NewsConnect, kuruluşun kendi haber odası ortamını, belirli TV kanallarının veya doğrusal olmayan platformlarının ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyarlanan üçüncü parti sistemlerle oluşturmasına olanak tanır.

 

Verimliliği ve Üretkenliği Artırmak

VSN NewsConnect, işletmenin kendi özel TV kanallarının ihtiyaçlarına (veya MOS uyumlu) olmayan en iyi şekilde uyarlanmış üçüncü taraf sistemlerle haber odası ortamını oluşturmasına izin veriyor. Bu, kuruluşun ‘en iyi ikinci’ den taviz vermek veya kabul etmek zorunda olmadığı anlamına gelir; benzersiz ihtiyaçları için optimum sistemi bir araya getirebilir.

Uygun Maliyetli Çözüm

 

NewsConnect haber otomasyon sistemi, kullanıcıların herhangi bir tesisteki medya üretim iş akışını tamamlayarak ve geliştirerek gereksinimlerine özel bir haber üretim ortamı oluşturmalarına olanak tanır. Tüm araçlarına kendi seçtikleri NRCS arabirimi üzerinden erişilebildiğinden, kullanıcıların farklı sekmeler ve arabirimlerle çalışma ve bunlar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak haberlerin oluşturulma hızını basitleştirir veverimliliği artırır. Kullanıcılar ayrıca grafik ve video da dahil olmak üzere son öykülerin nasıl görüneceğini gerçek zamanlı olarak görebilirler.

Medya ve iş akışı yönetimi için VSNExplorer MAM sistemi için bir eklenti olan VSN NewsConnect, yayın ve medya şirketlerinin MOS üzerinden önde gelen tüm NRCS, CG, NLE, stüdyo oynatma sistemi ve video sunucularına tek, sezgisel, merkezi bir çalışma alanında bağlanmasına izin verir.

NewsConnect, kullanıcıların haber üretimi ile ilgili tüm yaratıcı görevler üzerinde maksimum kontrol sahibi olmalarını sağlarken, çok daha verimli ve daha hızlı olmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Tüm günlük görevlerini yerine getirmek için tek bir çalışma alanı sağlayarak, pencereler arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Zaman ve Masraf  Tasarrufu

VSN NewsConnect ile gazeteciler ve editörler, gelişmiş dosya arama ve haber hazırlamadan video düzenleme ve dağıtımına, doğrusal olmayan platformlarda ve sosyal medyada yayınlamaya veya yayınlamaya kadar günlük çalışmaları için gerekli tüm özellik ve işlevlere tek bir pencereden erişebilirler. Ve bunların hepsi kullanıcının tercih ettiği NRCS sisteminin arayüzü içinde gerçekleşir.

Birden çok arabirim ortamından NewsConnect’in benzersiz olarak etkinleştirdiği tek arabirim yaklaşımına geçmenin birçok faydası vardır. En önemlisi, hikaye oluşturmak için harcanan zamanı azaltır. Gazeteciler ve editörler artık haber parçalarını yazmalarını sağlayan araçlara kolay ve hızlı erişime sahiptir. Gereken video dosyalarını bulmak; onları seslendirmek ve CG’leri düzenlemek, son haber parçasının gerçek zamanlı ön izlemesini yapmak ve bu haber parçalarını dünyanın hemen her yerinden yayın veya web’e ve sosyal medyada yayınlamak mümkündür.

Tüm VSN’lerin çözümleri gibi NewsConnect de geliştirilmeye devam ediyor. En son geliştirme, NewsConnect’in, stüdyolarda kullanılan sistemler farklı olsa bile kullanıcıların farklı konumlarda birden fazla stüdyosu kontrol etmesini sağlıyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kullandıkları sistemlerden bağımsız olarak hikayelerini aynı anda farklı konumlardaki birden fazla stüdyoya gönderebilirler. Bu, örneğin, farklı CG sistemleriyle çalışan stüdyolar için VSN NewsConnect’in artık yalnızca her bir stüdyoda kullanılan CG sistemi markasıyla eşleşen ve çalışan grafik şablonlarını gösterebildiği anlamına gelir. Benzer şekilde, EDL dosyaları her bir stüdyoda kurulu olan NLE için gereken formatta indirilebilir. Temel olarak, bu özellik sistemler arasında maksimum birlikte çalışabilirlik sağlar.

VSN NewsConnect muhabirlerin ve editörlerin tercih ettikleri şekilde çalışmalarını sağlar. Daha az önemlisi, işletmelerin tercih ettikleri şekilde çalışmalarını sağlar. NewsConnect, bir kez daha “haberleri istediğiniz gibi yapın” şeklinde servis veriyor.