Birden fazla 4G ve 5G ağı üzerinden canlı akış için küresel bir mobil video encoder üreticisi olan Soliton Systems, yeni ultra düşük gecikmeli Soliton Zao-SH mobil kodlayıcısının teslim edildiğini duyurdu.

Uzaktan Canlı Akış Sağlar

Zao-SH, emniyet güçleri şirketlerinin, devlet kurumlarının ve dış yayın şirketlerinin uzak bir yerden bir komuta merkezine veya yayın merkezine canlı akış gerçekleştirmesini sağlayan Soliton Systems Zao kompakt encoder ailesinin en son ürünüdür. Dronlar, kask kameraları ve araçlardan canlı akış gibi uygulamalarla gerçek zamanlı olarak canlı videoya sahip olmak operasyonel karar vermede kritik öneme sahiptir.

Ulta Düşük Gecikme Oranı

Soliton Zao-SH, kullanıcıların daha önce mümkün olmadığı düşünülen, küçük bir gecikmeyle güvenilir bir şekilde canlı yayın yayını kalitesinde video izlemelerine olanak tanıdığı için çığır açıyor. Bu sabit bir hat üzerinden 35 ms kadar düşük olabilir. Ancak, sabit bir hat mevcut olmadığında uzaktan bağlantı için birden fazla 4G ağı kullanılırken, geleneksel ana akış çözümlerine kıyasla gecikme hala inanılmaz derecede küçüktür.

Soliton Systems Europe Pazarlama ve Satış Direktörü Go Ito, Soliton, uzak konumlardan video katkısı için düşük gecikmeli çözümler açısından daima sektörün önünde olmuştur. Düşük gecikme için ilk itici güç, Soliton ile herhangi bir gecikmenin felaket olabileceği uzaktan sürüş uygulamaları için bir otomotiv şirketi arasındaki bir ortaklıktı. Zao-SH, 4G ağı üzerinden yaklaşık 65 ms’lik camdan cama gecikmeler sağlayan yeni nesil video kodlayıcıdır. Bu gerçekten inanılmaz. ” dedi.

ONVIF Uyumlu Video Yönetim Sistemleri ile Çalışır

Soliton Zao-SH, AES256 şifrelemesi de dahil olmak üzere birçok güvenlik uygulamasına avantaj veren birçok özelliğe sahiptir. Sadece 400 gramlık küçük boyutu ve ağırlığı, onu sahada ideal hale getirir ve genellikle komut ve kontrol odasının alıcı ucunda bulunan ONVIF uyumlu Video Yönetim Sistemleri ile çalışmak üzere tasarlanmıştır.

En büyük özelliklerinden biri, uzaktan sürüş veya tehlikeli alanlarda uzak makinelerin çalıştırılması için gereken gibi üniteye geri komutlar gönderebilen dönüş seri komut sistemidir. Geri dönüş veri akışının popüler bir uygulaması, bir komuta merkezindeki uzak bir operatörün kamerayı kontrol etmesine ve canlı akışı bir drone üzerinde çalıştırmasına izin veren bir drone gimbalinin kontrolüdür. Drone kullanımı, birçok güvenlik uygulaması için güvenlik ve kolluk alanlarında katlanarak artmakta ve daha pahalı helikopter operasyonlarının yerine geçmektedir.

Ito şu sonuca varıyor: “Düşük gecikmeli çözümlerle daha fazla yenilik yaparken, Zao ürün ailesi ile tam olarak desteklediğimiz 5G’ye dikkat etmeliyiz. 5G ağları ve artan bant genişliği ve video katkısı için düşük gecikme süresi açısından sağladığı faydalar hakkında çok şey vaat edildi. Ancak gerçek, ağın iletişimin kritik bir parçası olmasına rağmen, kodlama, kod çözme, şifreleme ve kod dönüştürme, uçtan uca iş akışının önemli unsurlarıdır. Soliton Zao-SH ürününün 65ms’lik düşük gecikmesi tüm bu unsurları içerir. 5G’nin gelecekte bize sağlayacağı şey, bu gecikmenin, bu avantajların sağladığı tüm ilgili faydalarla önemli ölçüde azaltılmasıdır. ”