19 Mayıs’ta İngiltere ve Avrupa’daki milyonlarca izleyici, Prens Harry ve Meghan Markle’ın Kraliyet Düğünü’nün kutsal ritüeli ve yaldızlı geleneğine tanık olmak için televizyonlara ve bağlanacak ekranlara akın edecek. Sky News için bu tarihi etkinlik, izleyicilere güçlü, etkileşimli bir deneyim ve canlı yayınlanan bir haber etkinliğinin kullanıcı deneyimini geliştirmek için otomatik öğrenme yolunu dünyada ilk kez kullanma açısından görülmemiş bir fırsat haline geldi.

Bu işlevselliğe erişmek için Sky News, 23 milyon Sky izleyiciye ölçeklendirilen, otomatik öğrenme ile zenginleştirilmiş canlı videoyu getirmek için Amazon Web Servisleri ve AWS ortakları GrayMeta ve UI Centric ile işbirliği yaptı.

Sky Dijital Spor ve Haber Ürünleri Direktörü David Gibbs: “Sky sürekli olarak yenilik yapma ve müşterileri için daha iyi haber yayını getirme yollarını araştırıyor. Bu yeni işlevsellik, Kraliyet Düğünü’nün izleyicilerinin, nerede olurlarsa olsunlar yılın en büyük canlı etkinliklerinden birine daha iyi bir bakış sunmasına izin verir. Yazılımın potansiyeli ve kitlelere içerik tüketmek için yeni yollar sunma becerisinden heyecan duyuyoruz,” diyor.

Sky News’in bugün açıkladığı gibi, Sky News uygulaması kullanıcıları, kaleye vardıklarında bir grup konuktan daha fazlasını görecekler. Uygulamanın “Royal Wedding: Kim Kimdir Canlı” fonksiyonu, ünlüleri ekranda göründükleri gibi otomatik olarak belirtecek ve ekran üst altyazılarla ve grafiklerle kraliyet çiftiyle olan bağlantılarına ilişkin ayrıntıları hemen gösterecek. Kullanıcılar her ünlü gösterimi için kendinden kılavuzlu, pratik bir deneyim yaşayarak, uygulamadan ayrılmadan ünlü verilerinde gezinti yapabilir ve ana video içeriğini ekran üzerinde tutabilir.

St. George Şapeli yakınlarında bulunan bir dış yayın aracından gelen video yayını, gelen misafirlerin yüzlerini yakalayacak ve sinyalin, tamamen bulut tabanlı bir iş akışına gerçek zamanlı olarak ulaşması için yakındaki bir AWS Elemental Live küçük form faktörü cihazının beslenmesini sağlayacaktır. Video işleme AWS Elemental MediaLive servisi ile yönetiliyor. AWS Elemental MediaPackage, Amazon CloudFront içerik dağıtım ağı (CDN) üzerinden güvenli dağıtım için dijital hak yönetimini entegre ediyor. Sky News, catch-up TV gibi live-to-VOD uygulamaları için AWS Elemental MediaPackage servisini de kullanacak.

Paralel olarak Sky News, ünlülerin gerçek zamanlı olarak tanımlanması ve ilgili bilgilerin etiketlenmesi için GrayMeta veri analizi platformunu Amazon Rekognition video ve görüntü analiz servisi ile birleştiriyor.

Son olarak, Sky News içerikleri izleyicilere daha hızlı dağıtmak adına içeriği birleştirmek için Amazon CloudFront içerik dağıtım ağını kullanıyor. UI Centric, görüntüleme deneyimini geliştirmek ve Sky otomatik öğrenme iş akışını güçlendirmek için ön uç uygulaması ve video oynatıcı tasarladı ve geliştirdi.

AWS Elemental Genel Müdürü Alex Dunlap, “Sky News’in Kraliyet Düğünü’nü başarıyla kurmasına ve konuşlandırmasına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz:” “Bu tür bir etkinlik için yüksek görünürlük ve tahmin edilemez kitle boyutu, medya için olanlar da dahil olmak üzere AWS bulut hizmetlerini, Sky’a hızlı bir şekilde test etme yeteneği vererek, yalnızca kullanılanın parasını ödeyerek ve güvenilir, kaliteli birkaç hafta içinde deneyim. Sky News, içeriklerini AWS makine öğrenme hizmetleriyle zenginleştirerek izleyicilere daha da ilgi çekici hale getiriyor. ” Kraliyet Düğünü için varışlar saat 9: 30’da (GMT) başlayacak ve tören saat 12: 00’de başlayacak. GMT. Kraliyet Düğünü: Kimin işlevselliğine Sky News’te çevrimiçi olarak veya mobil cihazlar için Sky News uygulaması aracılığıyla erişilebilir. AWS Medya Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için https://aws.amazon.com/media-services/