Aja OG-DANTE-12GAM, aynı anda 32 kanala kadar ses gömme ve 32 kanallı sökme sağlayan çift 12G-SDI giriş ve çıkış bağlantı noktalarına sahip bir openGear, Dante embedder/disembedder’dır. Bu ürün, SDI ve Dante altyapıları arasında köprü görevi görür.

Dante ses ağı, standart ağ donanımını kullanarak veya standart bir ağ altyapısına bağlanarak yerel ve geniş alan ağları üzerinden düşük gecikmeyle dijital ses dağıtımı sağlar. Bu, analog, AES ve MADI altyapılarına göre ses sistemi ölçeklenebilirliği, daha kolay kurulum ve basitleştirilmiş kablolama gibi birçok avantaj sunar.

OG-DANTE-12GAM Genel Özellikler

Dante ses ekosistemine 12G / 6G / 3G-SDI ses gömme desteği içerir. Her biri 16 ses kanalını destekleyen, kompakt bir tasarımda kart başına toplam 64 kanalı destekleyen ikili ve bağımsız 12G-SDI Giriş ve Çıkış bağlantı noktalarına sahiptir. Dante ağ yedekliliği için 1x Birincil ve 1x İkincil Gigabit Ethernet bağlantı noktaları. Ayrıca, kart başına 64 kanallı eşzamanlı SDI / Dante ses köprüleme. Uzaktan sinyal durumu ve konfigürasyonu için DashBoard desteği. Ayrıca yönlendirme ve konfigürasyon seçenekleri için Dante Controller dahil olmak üzere Audinate’in bir dizi Dante Yazılımı ile uyumludur. Yüksek yoğunluk ve küçük form faktörü. 640 kanala kadar SDI / Dante ses köprülemesi için tek bir openGear çerçevesinde 10 kartın kullanılmasını sağlar. OG-X-FR ve OG3 openGear çerçevelerinde desteklenir. Ayrıca, çalışırken değiştirilebilir.

Standart bir Ethernet bağlantısı, genel çerçeve iletişimi için çerçeveye Dashboard uygulaması aracılığıyla erişilmesine izin verir. Uyumlu openGear kartlarıyla gelişmiş iletişim için çerçeveye isteğe bağlı kart başına Ethernet erişimi takılabilir.

OpenGear standardı, AJA kartlarının sertifikalı openGear ortaklarının diğer openGear ürünleriyle uyumlu olmasını sağlar. Artan ürün listesi ile openGear, raf çerçevesi ürünlerinin geleceğidir.

Dante cihazları arasında ses yönlendirmesini kurmak, Dante kurulumundaki ses bağlantılarını kontrol etmek ve sesi bir ethernet ağı üzerinden gerçek zamanlı olarak taşımak için bu uygulamayı kullanın.

Dante: Pro AV Endüstrisi İçin Ses Ağı Standartı

Dante ses ağı, standart ağ donanımı kullanarak veya standart bir ağ altyapısına bağlanarak düşük gecikme süresiyle (<1 ms) yerel ve geniş alan ağı üzerinden dijital ses dağıtımı sağlar. Bu, ses sistemi ölçeklenebilirliği, daha kolay kurulum ve basitleştirilmiş kablolama dahil olmak üzere birçok avantaj sunar.

Dante ayrıca sıkıştırılmamış, çok kanallı, düşük gecikmeli, yüksek çözünürlüklü dijital sesin standart TCP/IP protokolleri kullanılarak anahtarlanmış bir Ethernet ağına dağıtılmasına izin verir. Aynı zamanda profesyonel sesin kalite gereksinimlerini karşılar.

Dante, kullanıcılara sağlam bir ses aktarımı sistemi sağlayan birincil ve ikincil 1 GigE bağlantı noktası olmak üzere iki ağ ile yedekli bir altyapı da sağlar.

Dante Controller Uygulaması

Dante cihazları arasında ses yönlendirmesini ayarlamak ve gerektiğinde yazılımınızı güncellemek için Dante Controller uygulamamsını kullanabilirsiniz. Dante Controller, OG-DANTE-12GAM openGear kartı 32 adet yönlendirilebilir ses kaynağı ve 32 adet yönlendirilebilir ses hedefi olarak gösterir.

Dante cihazları arasında ses yönlendirmesini ayarlamak, kurulumdaki ses bağlantılarını kontrol etmek ve sesi bir ethernet ağı üzerinden gerçek zamanlı olarak taşımak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.