Covid-19 pandemisi nedeniyle dünya çapında okullar kampüslerini kapattığı için, medya kanalları üzerinde uzaktan eğitim programlarına olan talep patlama yaşıyor. Güney Kore’de halka bilgi ve eğitim içerikleri sunmaktan sorumlu yerel EBS (Educational Broadcasting System) eğitim yayın sistemi hızla yeni dijital dersliğe dönüşerek, bölgedeki okul öncesi, ilk ve orta öğretim (K-12) öğrencileri için eğitim programları hizmetini hızlandırdı.

Kuruluşun içeriğine çocuklar her gün sabah 9 ile 12 arasında EBS Learning YouTube Channel üzerinde erişerek, okullar yeniden açılana dek ilgi, ilhamve eğitim almaya devam ediyorlar. Her canlı görüntü akışı, bir AJA HELO H.264 görüntü akış ve kayıt aygıtıyla destekleniyor. KBS (Korean Broadcasting System) ile resmi bağlantılı EBS, dört büyük stüdyo ve 16 adet e-eğitim stüdyosunu kullanarak iki karasal ve dört kablo istasyonu işletiyor.

2019 yılından bu yana YouTube akışlarında AJA HELO kullanan EBS, 2020 başlarında tesissini yükseltmeye karar verince HELO ile olumlu deneyimi nedeniyle ek HELO’lara yatırım yapmaya yöneldi. Aygıtın güvenilirliğinin ve yüksek kaliteli görüntülerinin avantajlarını yaşamış olan EBS, web sitesine ve YouTube’a canlı görüntü akışlarını desteklemek için HELO bütünleşmesini on adet e-eğitim stüdyosuna genişletti. Her stüdyodaki kablosuz micro mux içeren Sony PMWEX3 kameraya bağlı AJA HELO, canlı kamera sinyallerini YouTube’a hızla ve kolayca aktarmak için kullanılıyor.

Aja Helo’nun Öne Çıkan Özellikleri

Taşınabilir

HELO’nun küçük ve sağlam form faktörü yoğun programlar için çok önemlidir. Canlı etkinlikler, web yayınları, prodüksiyon ve posta konumları farklılık gösterir ve ısıyı alabilecek bir cihaza ihtiyaç vardır. HELO hepsi tam boyutlu bağlantı ile iyi seyahat edecek, ihtiyaç duyulan her yere sığacak ve sürekli teslim edecek şekilde tasarlanmıştır. HELO, 3G-SDI ve HDMI kaynak girişlerini tek bir cihazda güzel ve verimli H.264’te 1080p 60’a kadar kodlama özelliği ile sunar.

Kodlayıcı

HELO, H.264 / MPEG-4 kodlar ve geniş uyumlu dosyalarla bant genişliği verimliliği sağlar. Tabletlerden akıllı telefonlara, masaüstü bilgisayarlardan Akıllı TV’lere, çeviri gerekmez.

Stream(Akış)

USB bağlantısı ve sağlam web tarayıcısı tabanlı kullanıcı arayüzü, etkinliğinize varmadan önce CDN bağlantınızı kurmanıza ve yapılandırmanıza olanak tanır. Bir kez orada, Akış düğmesine basılarak proje HELO’nun Ethernet bağlantısı üzerinden teslim edilir, bu da Unicast’ın yanı sıra RTP / RTSP, RTMP, RTMPE için canlı olarak Facebook desteği sağlar. HTTP Canlı Akış (HLS) desteği, Apple’ın popüler iOS cihazlarıyla ve daha fazlasıyla uyumluluk ekler.

Takvim Entegrasyonu

HELO, AV, canlı etkinlikler, ibadethaneler, web yayıncılığı, kurumsal iletişim, prodüksiyon ve posta için yeni akış iş akışları dünyası açar. HELO, önceden belirlenmiş planlara ihtiyaç duyan projeleri basitleştiren kayıt ve akış ortamının önceden planlanmış başlatılmasını ve durdurulmasını tetikleyen bir zamanlayıcı sunar. Program, HELO’nun web kullanıcı arayüzü aracılığıyla, ICS dosyalarını içe aktararak veya Google Takvim gibi harici takvim sağlayıcılarına bağlanarak programlanabilir.