Projenin Adı:

Doğuş Yayın Grubu Dönüşüm Projesi

Projenin Amacı:

Mevcutta uzun süredir kullanılan ve kurum içi geliştirilen “MAM, Haber ve Yayın Otomasyonu” sistemlerinin dünya standardı sistemlerle değiştirilmesi.

Projenin Kapsamı:

Arvato VPMS MAM, Annova Open Media haber otomasyonu ve Harmonic Polaris yayın otomasyon sistemlerinin var olan diğer sistemler ile entegre çalışacak şekilde kurulması, yeni iş akışlarının tanımlanması ve sistemlerin buna göre yapılandırılması.

Proje Entegratörü:

Baran Bilişim Teknolojileri Elektronik Yayıncılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Projenin Başlangıç Zamanı:

Bu proje ile ilgili Doğuş Yayın Grubu ile 2013 yılından beri görüşüyorduk. 2015 yılında Barış Özbey’in CTO olarak göreve başlaması ile yeniden bir fırsat bulduk ve 2015 IBC‘de ürünleri kesinleştirip el sıkıştık ve Kasım 2015’te iş akdini imzaladık. Proje kapsamında ilk donanımlar Aralık 2015 tarihinde teslim edildi. Başlangıç zamanı için Aralık 2015 demek herhalde yanlış olmaz.

Projenin Bitiş Zamanı:

Eylül 2016’da ilk test yayını Kral World ile yapıldı ve Kasım 2016’da Kral Pop yeni sistemden 7/24 yayına başladı. Şubat 2017’de NTV ve NTV Spor yayınlarını kurduğumuz yeni sistem üzerinden yapmaya başladı. Diğer kanalların dönüşümü halen devam etmektedir.

Yayın Tarihi: 18 Mayıs, 2024Editör: Kategori:

Benzer Sektör Portfolyomuz