GB Labs’ın Unify Hub veri ve depolama yönetimi platformu, veri bütünlüğünü ve güvenliğini korurken uzaktan üretimi desteklemek için şirket içi ve bulut içeriğini birleştirir. İçeriğe erişimi basit ve hızlı hale getiren araçlarla, GB Labs veya diğer tedarikçilerden alınan depolamayı prodüksiyon ve post prodüksiyon sanatçıları için bir çalışma ortamı olarak yönetir.

Unify Hub Teknolojisi İle Uzaktan Çalışma

Unify Hub, şirket içi çalışma alanlarını ve bulut hizmetlerini uzak kullanıcılara bağlar. Konumdan bağımsız olarak, uzaktan çalışanlara sorunsuz bir şirket içi deneyim sağlar.

Hızlandırılmış ve kendi kendini yöneten önbelleğe alma alanı sağlamak için uzak çalışanların yerel disk üniteleri ile birlikte çalışır. Güvenli bağlantı protokolleriyle kimliği doğrulanmış erişim sağlar. Yüksek düzeyde ölçeklenebilir olduğu için veriye anında erişim ve daha fazla iş istasyonu ekleme seçeneği sunar.

Bu teknoloji tüm GB Labs disk üniteleri ile çalışır ve içinde yapılandırılmış NAS/SMB storage ve bulut storage hesabıyla kullanılabilir. Bunların yanı sıra uzaktan çalışanlar ile şirket içi storage’lardaki (disk ünitesi) verileri senkronize bir şekilde tutar.

Unify Hub’ın ana işlevi, içerik ve meta verilere birleşik bir yaklaşım olarak hizmet etmektir. Materyal fiziksel olarak nerede depolanırsa depolansın, tüm içerik tek tip olarak korunan tek bir tutarlı kaynak olarak görünür. Unify Hub, kullanıcı deneyimini hızlandırmak ve internet bant genişliğinden tasarruf etmek için GB Labs yazılımını kullanan anahtar teslimi bir cihaz olarak mevcuttur. Mevcut altyapıya uyum sağlar ve uzaktaki çalışanlara ofis içi bir deneyim sunmak için mevcut şirket içi depolamayla birlikte çalışabilir.

Bulut Entegrasyonu

Kuruluşlar, her proje için kullanıcılar ve gruplar oluşturmak ve tek bir erişim noktası aracılığıyla bulut depolama hizmetleri için yönetilen erişim ve görünürlük ayarlamak üzere Unify Hub’ı kullanabilir. Herhangi bir kullanıcı tarafından erişilen veriler ve içerik, merkezi bir depolama konumunda önbelleğe alınarak tüm kullanıcıların doğrudan erişimi sağlanır. Bulut depolamanın kendisi kuruluş içinde verimli bir şekilde kullanılabilir, böylece daha az ilişkili bulut hizmetine ihtiyaç duyulur.

GB Labs, sistemle ilgili hedeflerinin verimlilik, bağlantı ve güvenlik olduğunu, böylece uzaktan çalışanların şirket içi çalışanlarla aynı deneyime sahip olduğunu söylüyor. Tek oturum açma erişim noktaları, yerel kullanıcı izinlerini bulut hesaplarıyla uyumlu hale getiren Unify Hub Cloud Mounts aracılığıyla kurulur. Şirket içi çalışma alanları, halka açık internete maruz kalmadan Amazon S3’e erişmek için özel IP adreslerini kullanan bir S3 Endpoint aracılığıyla bulut hizmetlerine veya uzak kullanıcılara bağlanır.