Libero Systems, Türkiye Jokey Kulübü’ne (TJK) yayın ve arşiv sisteminin yakın zamanda yaptığı güncelleme ile esnek ve düşük gecikmeli video I/O’yu desteklemek için AJA’nın Corvid 44 PCIe kartı üzerine kurulu çok formatlı kayıt sistemi Libero Ingest’i kurdu.

İş Akışı

SDI video yakalama için AJA’nın Corvid 44‘ünü kullanmak, Libero Ingest‘in giriş, çıkış veya tek bir PCIe kartıyla kombinasyon olarak sekiz adede kadar eşzamanlı akışı desteklemesini sağlar. Medya varlık yönetimi için, Libero Systems ayrıca Libero MAM‘ı kurarak TJK’nın kayıtları platforma aktarmasına ve arama motoru işlevi aracılığıyla içeriği daha kolay bulup erişmesine olanak tanır.

Libero Systems Yazılım Geliştirme Sorumlusu Birkan Hergüner, “TJK’nın sistemini yükseltirken, canlı yarışlar sırasında yüksek kaliteli SDI kamera sinyallerini kaydetmek için güvenilir ve sorunsuz bir çözüme ihtiyacımız vardı” dedi. “SDI sinyallerinin HD olarak yakalanması ve oynatılması için esnek çoklu format G/Ç desteği nedeniyle AJA’nın yüksek performanslı Corvid’i seçtik. Corvid, TJK’nın mevcut gereksinimlerine mükemmel uyum sağlar ve ayrıca gelecekteki iş akışları için 4K desteği sağlar. Libero Ingest, AJA’dan Corvid tarafından daha da güçlendirilmiş güçlü bir çözüm.” diye konuştu.

Corvid 44’e ek olarak Libero Systems, çok kanallı oynatma için Libero Play, dönüştürme için Libero Hybrid ve sinyal izleme için Libero Multiviewer dahil olmak üzere tüm çözüm yelpazesini desteklemek için AJA’nın çok yönlü Corvid ve KONA PCIe I/O kartlarının tüm serisinden yararlandı.

Libero Systems Hakkında

Libero Systems, 2016 yılında, uzun yıllara dayanan deneyimle, yayın teknolojisi sektöründeki ortakların uluslararası düzeyde kalıcı bir yer edinmesi için daha güvenilir ve yenilikçi çözümler sağlamaya odaklanarak kurulmuştur.

Libero Systems, uzun yıllara dayanan iş deneyimi ile iş ortaklarına üst düzey ve esnek yayın teknolojisi çözümleri, hizmet kalitesi ve iş akışlarına yönelik güçlü destek sunarak hedeflerine daha hızlı ulaşmayı hedeflemektedir. Stüdyo ve süreklilik için çok kanallı playout çözümleri, çok kanallı ve hizmet tabanlı kayıt, yazılım tabanlı dönüştürücü, medya varlık yönetimi, izleme ve çizim çözümleri temel yazılım modüllerimizdedir. Ürün portföyü ve özellikleri, en son teknoloji trendleri takip edilerek sürekli gelişmeye devam ediyor.

TJK Hakkında

TJK, Türkiye genelinde dokuz farklı yerde yılda 700’den fazla binicilik yarışı düzenlemekte ve TJK’nın ulusal kanalında haftada 50 saat etkinlik yayını yapmak için güçlü bir sisteme ihtiyaç duymaktadır. Zorlu çalışma süresi taleplerini karşılamak ve TJK’ya mevcut yayın altyapısını desteklemek için ölçeklenebilir, geleceğe yönelik ve üçüncü parti uyumlu bir çözüm sağlamak amacıyla, günlük yarışları kaydetmek ve arşivlemek için Libero Ingest seçildi.