Haber Global, 2019 yerel seçimleri içini ekranlarına yansıtmak için Libero Systems’in Election sistemini tercih etti.

 

Haber Global ile Libero Systems’in Buluşması

24 Eylül 2018 tarihinde yayın hayatına başlayan Azerbaycanlı Global Medya Grup tarafından kurulan Haber Global, Turksat 4A uydusu, Digiturk 47. kanal ve D-Smart 53. kanal üzerinden izleyicilerine ulaşıyor.

Kanalın CEO’su dijital televizyon yayıncılığının genç ve tecrübeli ismi Mammad Gulmammadov ile Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş, sektördeki seçim otomasyon sistemleri detaylı incelendikten sonra, geçmiş bir çok seçimi hazırlamış, deneyimli kadrosu ile yayıncılık alanında hizmet sunan Libero Systems ile karar kıldı.

Libero Election İle Neler Yapıldı?

Birçok bilginin barındığı, izleyicinin rahat bir şekilde seçim bilgilerini okuyabileceği renk ve kontrast düzenlemesi Haber Global grafik ekibi tarafından belirlendi. Hazırlanan grafiklerin Libero Systems’a teslim edilmesi ile çok kısa sürede “C” Ekran, Orta Ekran ve 5 adet Stüdyo Wall ekranlarının ayrı ayrı istenen seçim sonuçları, karşılaştırma tabloları gibi görsellerin tasarımları ve uyarlamaları yapıldı. Kaynağından anlık edinilen bilgiler izleyicinin ilgisine gecikmesiz olarak sunuldu.

Libero Election sistemi ile kuruma özel grafikler hazırlandı. Ajanslardan gelen bilgilere göre grafikler oluşturuldu ve son kullanıcının anlayacağı şekilde ekranlara yansıtıldı. Türkiye genelinde açılan sandık oranları, il/il – ilçe/ilçe sonuçları, anlık olarak takip edebildikleri tüm gelişmeleri iç kullanım için tasarlanan özel ekranlarla Haber Global TV’de “Seçim Koordinasyon” ekibinin kullanımına sunuldu.

Ajanstan gelen bilgileri anında işleyip istenen ekrana yansıtan Libero Election Sistemi, seçim günü boyunca aktif-aktif yedekli mimarisi ile canlı yayına akış sağladı. Haber Global TV’nin teknik ekibi ile birlikte bu özel yayının sürekliliği için alınan kararlar doğrultusunda sağlanan bilişim ekipmanlarının tamamı workstation (iş istasyonu) düzeyinde kullanıldı.

Libero Systems Hakkında

Libero Systems, yayın teknolojisi sektöründeki iş ortaklarına daha güvenilir ve yenilikçi çözümler sunmak amacıyla 2016 yılında kurulmuştur. Codec’ten bağımsız, kullanımı kolay ve esnek yayın otomasyon çözümleri sunar. 3. parti entegrasyonlarla uyumlu olarak tasarlanan Libero Systems, profesyonel bir ekip tarafından sunulan hizmet kalitesi ile üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Libero Systems’in diğer bütün çözümlerini Baran Store‘da bulabilir, daha fazla bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz.