Baran Bilişim, Türkiye’nin önde gelen medya gruplarından olan Ciner Medya Grubu’na Elemental Server transcoder ile teknik destekte bulundu.

 

Neler Yapıldı?

Ciner Medya Grubu’nun TV formatındaki yüksek çözünürlüklü içeriklerin VOD formatındaki içeriklere dönüştürme arayışına Baran Bilişim son verdi.

Elemental Server transcoder ile dijital platformlarda yayınlanması için farklı format ve çözünürlüklerde olan medya içeriklerini dönüştürülerek encode edildi.

Ciner Medya Grubu, Elemental Server’ın API özelliği kullanarak kendi arayüzünü yazdı. Toplamda iki adet transcoder, grubun transcoder havuzuna eklenerek bu havuz daha profesyonel hale getirildi.

Ciner Medya Grubu Hakkında

HaberTürk, Show TV, Bloomberg TV gibi büyük kanallara sahip Ciner Yayın Holding, 14 Eylül 2007 tarihinde Ciner Grubu bünyesinde kurulmuş ve gazete, dergi, kitap, radyo ve televizyon yayıncılık, yapımcılık, basım, dijital medya, dağıtım, perakende ve alternatif telekom alanlarında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Baran Bilişim

Yayın ve medya teknolojisi sektörleri için üst düzey çözümler sunan Baran Bilişim 2008 yılında kurulmuştur. Profesyonel ekipmanlar ve uzman kadrosuyla, yaratıcı prodüksiyonlardan canlı yayınlara, stadyum ve salon altyapısından OTT ve VOD cloud çözümlerine kadar geniş bir yelpazede, yenilikçi ve kaliteli ürün ve teknolojilerle çalışmaktadır.